1. Adrian William Cowie of South Killinghome – knight
  2. Alan William Robertson of Fife – knight
  3. Dr Albin Edwin Wallace of Titchmarsh – knight
  4. Rev. Andrew Christopher Lee Cass of Dewsbury – officer
  5. Andrew Musson of Sleaford – knight
  6. Andy Hepburn of Northampton - sergeant
  7. Anita Hepburn of Northampton - sergeant
  8. Anthony Bux of Liverpool – officer
  9. Barry Collings of Looe – knight
  10. Ben Smyth of Newtownards - knight commander
  11. Brian Hynes of Crumlin – knight
  12. Charlene Mann of Northampton - sergeant
  13. Christopher David McBride of Herts - sergeant
  14. Colin Thulborn of Liverpool – knight
  15. Cristian Adrian Benghea of Ilford - knight commander 
  16. Darren Pounder of Newton Aycliffe - sergeant
  17. Lord Darren Poole of Manchester – knight commander
  18. David Michael Hinton of St Helens – knight
  19. Dean Wallace of Longton - sergeant
  20. Dean Webb of Rochester – officer
  21. Erhivwohwovie Adigwe of Barking - sergeant
  22. Edward Hodson of Newport – knight
  23. Edward John Dinnage of Long Eaton – officer
  24. Lord Felix J Schulte of Cleeton St. Mary – knight grand cross
  25. Gary Kendall Tame of Wigan – knight
  26. Gary Stevenson of Fife - knight grand cross
  27. Grant Ford of Bristol - grand officer
  28. Guy Hodder of Angmering - sergeant
  29. Ian Mellor of Chorley – officer
  30. Lord Ivaylo Morris of London – knight grand cross
  31. James Ashley Ault of Derby – officer
  32. James Dunne of Topcroft – sergeant
  33. James K Cater of Chesterfield – officer
  34. Jamie Meek of Fife - sergeant
  35. Jason Rowe of Horsford - sergeant
  36. John Caulfield of Belfast - knight
  37. Jude Adigwe of Barking - sergeant
  38. Justin Guilder of Brightlingsea – sergeant
  39. Kevin Denton Fisher of Barnsley – knight
  40. Kevin Driscoll of Fife – knight commander
  41. Kyle Brown of Skelton-in-Cleveland – knight
  42. Lee Holmes of Scarborough - sergeant
  43. Leon Edward Beadle of York – knight
  44. Linda Garland of Stroud - dame
  45. Lisa Findlay of Fife - sergeant
  46. Lloyd Jack of Antrim - sergeant
  47. Lorraine Caulfield of Belfast – dame
  48. Marc Kastner of Wilmington – knight
  49. Marcus Boothby-Lund of Westcliff-on-Sea – knight
  50. Lady Maria Milian of Corby - dame commander
  51. Lord Marion Cires of Corby - knight grand cross
  52. Mark Beetson of Rushden - knight
  53. Mark Brierley of Ilkeston – knight
  54. Mark Ogilvie of Brampton – knight
  55. Mark Sealey of Leicester – knight
  56. Michael Pole of Bransley - sergeant
  57. Nathan Charles Cook of Shepton Mallet - sergeant
  58. Neil James Lawson of Ferndown - knight
  59. Nigel Russell-Sewell of Newcastle upon Tyne - knight
  60. Oliver Rainbow of Newark  – knight
  61. Lady Paula Naomi Johnson of Bognor Regis – dame commander
  62. Paul Morris of Hague Bar - sergeant
  63. Peter Prosser of Broughton Hackett - sergeant
  64. Peter Wareing of Preston – knight
  65. Dr. Philip Pearson of Northampton – knight commander
  66. Sir Phillip Guest of Stockport - knight grand cross
  67. Quentin Robinson of Haverhill – knight
  68. Lord Richard Johnson of Bognor Regis - knight grand cross
  69. Robert Wilkins of Sutton Colfield – knight
  70. Lord Russell Baker of Swaffham - knight grand cross
  71. Sean Garland of Stroud – officer
  72. Sean McKinney of Newtownabbey – knight
  73. Simon Keegan of Liverpool - sergeant
  74. Simon Squires of Frankby - sergeant
  75. Steven Geoffrey Norbury of Macclesfield – knight
  76. Stuart Latham of Sale– knight commander
  77. Terry Grayshon of Leeds – knight
  78. Thomas Meaden of Prestatyn – knight
  79. Tarcy Fay Boddy of Haterpool – dame
  80. Timothy Fremantle of Leeds – knight
  81. Tony Rixon of Crewe – knight
  82. Tristan Morris-Jones of Telford – Knight
  83. Will Hepburn of Wilby - sergeant

Interactive map with the approximate location of the members